مراقب این چهار خوراکی اعتیادآور باشید

430

اخبار,اخباراجتماعی ,اعتیادآورترین خوراکی‌ها

مواد غذایی برای حیات انسان لازم هستند پس نمی‌توان آن‌ها را نادیدهگرفت خوراکی‌ها همانطور که می‌توانند ما را در مقابل بیماری‌ها محافظت کنند، گاهی نیز خود به بلای جان انسان‌ها تبدیل می‌شوند.

باشگاه خبرنگاران در ادامه نوشت: اعتیاد به برخی از خوراکی‌ها یکی از بزرگترین مشکلاتی است که انسان‌ها می‌توانند به آن دچار شوند. برای آنکه از اعتیاد به دور باشید، باید مهمترین خوراکی‌های اعتیادآور را بشناسید و از زیاده‌روی در مصرف آن‌ها اجتناب کنید.

نان سفید : یکی از مهمترین عناصر در میان مواد غذایی، نان است ولی دقت داشته باشید که نان‌های سفید مانند انواع نان‌های باگت یا لواش، بدترین نان‌هایی هستند که می‌توان از آن استفاده کرد. این نوع نان از آرد فرآوری شده پخته میشود. همچنین، هیچ ماده مقوی برای بدنی در آن‌ها دیده نمیشود. برای داشتن بدنی سالم‌تر بهتر است نان سنگک را جایگزین نان سفید کنید.

ماکارونی : این یکی از خوراکی‌های محبوب افراد تپل است که کمتر از خوردن آن دل می‌کنند. ماکارونی یکی از اعتیادآورترین خوراکی‌هایی است که در سبد غذایی ما وجود دارد با تمام خواص و فوایدی که می‌توان در این خوراکی پیدا کرد، اما زیاده‌روی در آن باعث چاق شدن و افزایش وزن میشود. همچنین اعتیاد به ماکارونی چربی‌های بد بدن را افزایش میدهد.

- Advertisement -

چیپس : یکی از خوشمزه‌ترین تنقلات دنیا که بطور عجیبی مملو از چربی و نمک است، چیپس سیب‌زمینی نام دارد این خوراکی حتی در انواع سبزیجات نیز چربی بسیاری دارد با همه مشکلات، چیپس باز هم طرفداران بسیاری دارد و البته سالانه انسان‌های فراوانی را معتاد خود می‌کند. بسیاری از دکتران، اعتیاد به چیپس را حتی از اعتیاد به سیگار برای بدن مضرتر می‌دانند.

بستنی : فصل تابستان شروع شده و بستنی یکی از مهمترین خوراکی‌های این فصل است اما این نکته را در یاد داشته باشید که بستنی نیز می‌تواند اعتیادآور باشد. اگر روزانه در خیابان‌ها قدم می‌زنید و همیشه بستنی می‌خورید، مراقب معتاد شدن خود باشید. بستنی بدن را خنک می‌کند و قند خون را بالا می‌برد اما از طرفی دیگر در ناحیه شکم شما چربی‌های بسیاری بوجود می‌آورد که از بین بردن آن‌ها کار مشکلی است

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید