ورزش یا تمرین ریاضی/ کدام در محافظت از مغز موثرترند؟

469

اخبار,اخبار علمی,اخبار ورزش یا تمرین ریاضی

تحقیقاتی که توسط پژوهشگران دانشگاه مونپلیه در فرانسه شد نشان داد فعالیت فیزیکی در اکسیژن دهی به مغز از انجام تمرینات ریاضی موثرتر است

 فعالیت فیزیکی از مغز محافظت می‌کند و باعث افزایش عملکرد مغز به خصوص در سنین بالا میشود.اثرات ورزش به غیر از تناسب اندام باعث بهبودی و عملکرد درست قلب میشود و باعث رسیدن اکسیژن به مغز میشود.

یک تیم فرانسوی از دانشگاه مونپلیه آزمایشاتی بر روی یک گروه از زنان با سن 60 تا 77 سال انجام دادند؛ پژوهشگران ظرفیت و توانایی قلبی و مقدار اکسیژن که بدن قادر است فراهم کند و باعث میشود اکسیژن به مغز برسد را بررسی کردند.

به گفته پژوهشگران تمرینات ریاضی باعث بهبود عملکرد اجرایی و انعطاف پذیری به خصوص روانی در دوران پیری میشود؛ به همین دلیل پژوهشگران، شرکت کنندگان را با یک سری تمرینات و کلاس‌های تست ریاضی مورد بررسی قرار دادند و درجه اکسیژن دهی به مغز شرکت کنندگان را اندازه گیری کردند؛ در طول تمرینات ذهنی اکسیژن خون افزایش یافته بود اما تمرینات فیزیکی در اکسیژن دهی به مغز موثرتر از تست ریاضی بود.

- Advertisement -

به عبارت دیگر انجام فعالیت بدنی به طور منظم از اهمیت بیشتری برخوردار است و بهتر می‌تواند از مغز به خصوص مغز افراد مسن محافظت کند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید